Anasayfa / Atari Haberleri / Bir Jetonla Tam 84 Saat Oynadı!

Bir Jetonla Tam 84 Saat Oynadı!

Arcade dünyasının en büyük rekoru, atari salonları hayatımızdan neredeyse silinince kırıldı. John Salter, tek jetonla 84 saat Armor Attack oynadı. İşte detaylar.

Tek Jetonla 84 Saat Oynadı!
Geçtiğimiz hafta video oyun dünyasının en önemli rekorlarından biri kırıldı. Üstelik bu rekor, ülkemizde atari salonuolarak bilinen arcade makineleriyle ilgili. Ohio arcade şampiyonu John Salter, 1980 yapımı Armor Attack oyununun kabinine 9 Nisan Çarşamba günü bir jeton attı ve oyunun başından kalktığında takvimler 12 Nisan Cumartesi akşamını gösteriyordu.

Tek jetonla tam 85 saat 16 dakika aralıksız arcade oyunu oynamayı başaran Salter, bu alanda Qbert şampiyonu George Jeutz tarafından geçtiğimiz yıl belirlenen 84 saatlik rekoru da kırmayı başardı.


85 Saate Nasıl Ulaştı?

Tahmin edeceğiniz üzere Amor Attack konusunda tam bir usta olan John Salter, 85 saatlik sürenin bir kısmını küçük şekerlemelerle geçirdi. Oyunda birçok ekstra hak (1up) kazanan ve uzun bir süre hiç can kaybetmeyen Salter, birkaç dakikalık uyku araları için bu ekstraları feda etti.

İhtiyaç molalarında da aynı taktiği uygulayan Salter, aynı zamanda 30 yıldan uzun süredir kırılamamış olan Armor Attack dünya rekorunu 2.211.990 puan ile yerle bir etmeyi başardı.

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar

Kategori

Son Yazılar